ANITA  BIAŁEK 

Dziennikarka telewizyjna i radiowa. Menedżer, z doświadczeniem biznesowym m.in.w branży medialnej, energetycznej, gazowej oraz bankowości. Zajmowała stanowiska kierownicze, dyrektor generalny i redaktor naczelny TVP Wrocław, dyrektor biura komunikacji i marketingu w spółce energetycznej, posiada doświadczenie na samodzielnych stanowiskach doradców do spraw komunikacji i PR. Zasiadała w Radzie Nadzorczej spółki energetycznej, brała udział w wielu projektach rozwojowych  i restrukturyzacyjnych m.in. w zakresie restrukturyzacji pionowej jak i poziomej dużej spółki energetycznej (EnergiaPro, Tauron),brała udział we  wdrożeniach strategii biznesowych oraz PR-owych,wielokrotnie pełniła funkcję rzecznika prasowego.

  Agnieszka Czerkawska

Agnieszka Czerkawska Happiness coach, praktyk psychologii pozytywnej, Wellbeing ekspert, założycielka i Prezes Wellbeing Institute, trener biznesu, lider, przedsiębiorca. Pasjonatka i propagatorka idei wellbeingu, założycielka Wellbeing Institute współtwórca narzędzia do badania poziomu dobrostanu pracowników oraz zarządzania ryzykiem kadrowym Wellbeing Index Control.

Kierownik merytoryczny i wykładowca pierwszych w Polsce Studiów podyplomowych Wellbeing w organizacji, realizowanych wraz z Wyższą Szkołą Bankową we Wrocławiu.

Pomysłodawca, współorganizator i koordynator ogólnopolskich konferencji WELLBEING W ORGANIZACJI oraz WELLBEING W PRAKTYCE, poświęconych dobrostanowi psychofizycznemu pracowników.

Autorka artykułów o tematyce wellbeingu, szczęścia, pozytywności oraz zastosowania psychologii pozytywnej   w praktyce. Wraz z zespołem wspiera firmy i instytucje w zakresie zwiększania wellbeingu pracowników.

Absolwentka studiów w zakresie psychologii pozytywnej – program rekomendowany przez ojca psychologii pozytywnej Prof. Martina Seligmana z University of Pennsylvania, Studiów Zawodowych Coachingu oraz Innowacyjnego Zarządzania w MŚP.

Od 2008 roku związana z biznesem. Jako Prezes zarządu firmy consultingowej EuroCertus – Fundusze unijne, Consulting, Szkolenia, pomaga i wspiera firmy oraz ich właścicieli w rozwoju biznesu i rozwoju osobistym.

Doradzała ponad 500 firmom i instytucjom, zrealizowała skutecznie ze swoimi klientami kilkaset projektów rozwojowych i inwestycyjnych. Prowadzi również firmy Czerkawscy Consulting Szkolenia sp. z o. o. oraz Happiness Agnieszka Czerkawska.

Twierdzi, że „wellbeing jest niezbędnym elementem nowoczesnej organizacji” oraz że „szczęścia można się nauczyć”.

 

  Jakub Boberski

Doradca podatkowy (nr wpisu 10377) od 2005 r.
Współzałożyciel TaxAGroup. Partner, Członek Zarządu.

Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując w Pierwszym Urzędzie Skarbowym we Wrocławiu, następnie pracując w firmach doradczych Roedl & Partner oraz Deloitte.

Autor i współautor licznych publikacji (artykułów, pozycji książkowych) o tematyce podatkowej. Prowadzi szkolenia dla wielu renomowanych firm szkoleniowych.

Wykładowca na studiach podyplomowych na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.
Współpracownik Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.

Specjalizuje się w zagadnieniach podatków dochodowych oraz działań restrukturyzacyjnych dla spółek i firm.

 

  MAŁGORZATA  LATUSZEK

Prezes Zarządu i współzałożyciel Columb Technologies S.A., operatora Taxxo – największej platformy online wspierającej biura rachunkowe w Polsce oraz sieci niezależnych biur rachunkowych

 • Pierwszą firmę prowadziła w wieku 16 lat. Od tego czasu zdobywała liczbę doświadczenia w obszarze IT – prowadziła ponad 100 projektów informatycznych, dla średnich i dużych przedsiębiorstw oraz dla międzynarodowych korporacji
 • Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, certyfikowany menedżer projektów IPMA
 • Ukończyła liczne szkolenia krajowe i międzynarodowe, m.in. Leadership Academy w Nagano w Japonii, Trainer Prime Course w Las Vegas w USA
 • Aktywnie działa w organizacjach pozarządowych, w tym zarządzała lokalnym oddziałem międzynarodowej organizacji młodych przedsiębiorców Junior Chamber International

Prowadzony przez nią projekt Taxxo wprowadza nową jakość na rynku usług księgowych

 • Zapewnia firmom korzystającym z usług biura rachunkowego pełną kontrolę finansów online dzięki platformie zintegrowanej z dowolnym systemem księgowym biura
 • Pomaga zwiększać rentowność biur rachunkowych poprzez automatyzację pracy, unowocześnianie procesów księgowych i usprawnienie komunikacji z klientami
 • Wspiera małe i średnie biura rachunkowe w konkurowaniu w trudnych warunkach – wobec dużych sieci bankowych, wielu alternatywnych rozwiązań i usług, obniżających się stawek za usługi księgowe

Za swoją innowacyjność projekt Taxxo został nagrodzony w międzynarodowym konkursie Eurecan European Venture Contest, zdobył także liczne polskie nagrody i wyróżnienia

 

  Aleksandra Otok – Zagajewska

radca prawny|wspólnik w Kancelarii Radców Prawnych ZPZ Legal

Specjalizacje:

 • ochrona danych osobowych
 • obsługa prawna sektora IT oraz e-commerce
 • prawo własności intelektualnej (prawo autorskie, znaki towarowe)
 • doradztwo transakcyjne z obszaru prawa gospodarczego i handlowego dla podmiotów krajowych i zagranicznych
 • tworzenie Planów Sukcesji dla Firm Rodzinnych oraz doradztwo w zakresie Planowania Spadkowego kompleksowa obsługa spółek prawa handlowego, w tym przekształcenia, fuzje, podziały optymalizacje z wykorzystaniem struktur międzynarodowych – obsługa w języku angielskim
 • prawo pracy
 • prawo farmaceutyczne
 • prawo rodzinne z elementem transgranicznym
 • postępowania przed sądami powszechnymi

Prelegent wielu konferencji i szkoleń branżowych, w tym w szczególności dla branży farmaceutycznej i transportowej.

Doświadczenie:
Doświadczenie zdobywała kierując departamentem prawnym jednej z największych wrocławskich spółek giełdowych (2006-2012),gdzie uczestniczyła m.in. w złożonych projektach biznesowych, w tym we wprowadzeniu spółki na GPW, doradzała w transakcjach realizowanych przez grupę kapitałową, także związanych z ekspansją na rynki zagraniczne. Prowadziła liczne procesy sądowe, tworzyła i doradzała fundacjom i stowarzyszeniom. W trakcie współpracy z Departamentem Korporacyjnym jednej z największych kancelarii prawnych na Dolnym Śląsku (2012-2015) przeprowadziła kilkadziesiąt transakcji dla przedsiębiorców z sektora MSP w szczególności z branży farmaceutycznej i transportowej, a także projektów z zakresu ochrony danych osobowych. Prelegent wielu konferencji i szkoleń branżowych.

Wykształcenie:
radca prawny wpisana na listę radców prawnych przy OIRP we Wrocławiu, ukończyła aplikację sądową we Wrocławiu, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego.

KAROLINA  BISEK

Karolina Bisek zajmuje się księgowością od 2007 roku i ma uprawnienia do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych. Własną kancelarię, zatrudniającą obecnie 11 osób, otworzyła w 2013 roku.

Jest absolwentką studiów prawniczych na Uniwersytecie Wrocławskim oraz absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, na którym ukończyła studia z zakresu Rachunkowości i Podatków, a także Marketingu i Zarządzania. W 2017 roku ukończyła aplikację radcowską. Obecnie jest w trakcie zdobywania kwalifikacji na doradcę podatkowego oraz uprawnień biegłego rewidenta.

W 2016 roku Karolina Bisek ukończyła podyplomowe studia na Uczelni Łazarskiego w Warszawie na kierunku „Prawo upadłościowe i restrukturyzacyjne”. W grudniu 2016 roku zdała egzamin na doradcę restrukturyzacyjnego. – ma licencję doradcy restrukturyzacyjnego nr 1098.

 

  Artur Nowicki

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego Wydziału Prawa i Administracji. Członek Izby Adwokackiej we Wrocławiu. Posiada tytuł adwokata i radcy prawnego. Praktykę prawniczą prowadzi od 1998 r. Specjalista z zakresu prawa medycznego uczestnik wielu konferencji obejmujących swoim zakresem praktyczne aspekty działalności leczniczej, błędu w sztuce medycznej  oraz szkoleń organizowanych m.in. przez The Royal Society of Medicine–Brytyjskie Królewskie Stowarzyszenie promujące wymianę informacji i poglądów na temat nauki, praktyki i organizacji medycyny. Dodatkowo specjalizuje się w dziedzinach z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa ubezpieczeniowego. Klientom indywidualnym doradza w zakresie odszkodowań, prawa rodzinnego i karno-gospodarczego.

Wykształcenie:

 • 1993 – ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego,
 • 1996 – ukończył aplikację radcowską, przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Wałbrzychu z tytułem radcy prawnego,
 • 1997 – wpisany na listę Okręgowej Izby Radców Prawnych w Wałbrzychu,
 • 2001 – wpisany na listę Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu,
 • 2003 – wpisany na listę Okręgowej Rady Adwokackiej – Wrocławskiej Izby Adwokackiej z tytułem adwokata.

Praca zawodowa:

 • od 1.01.1998 r. – indywidualna praktyka ( działalność gospodarcza ) w formie kancelarii radcy prawnego,
 • od 2003 r.  –  indywidualna praktyka ( działalność gospodarcza) w formie kancelarii adwokackiej,

W ramach działalności zawodowej:

 • reprezentacja w procesach z zakresu prawa gospodarczego,
 • reprezentacja w procesach z zakresu prawa rodzinnego w tym rozwodach,
 • obrona w sprawach karnych ze szczególną specjalizacją na prawo karno – medyczne i karno – gospodarcze,
 • obsługa prawna Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Departamentu Polityki Zdrowotnej,
 • obsługa prawna Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Szpitala Chirurgii Plastycznej w Polanicy Zdroju,
 • obsługa prawna Specjalistycznego Centrum Medycznego Ministerstwa Zdrowia w Polanicy Zdroju,
 • obsługa prawna Pogotowia Ratunkowego w Wałbrzychu,
 • obsługa prawna podmiotów związanych z przekształceniami w prywatne jednostki służby zdrowia,
 • obsługa prawna Gmin w zakresie restrukturyzacji opieki zdrowotnej,
 • obsługa prawna Agencji Nieruchomości Rolnych Skarbu Państwa Oddział Terenowy we Wrocławiu,
 • obsługa prawna Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości S.A. z/s w Kamiennej Górze,
 • obsługa prawna biznesu oraz grup kapitałowych nadto obsługa osób fizycznych,

Dodatkowo:

 • wykładowca w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Wałbrzychu,
 • wykładowca Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Oddział Dolnośląski we Wrocławiu,
 • wykładowca Departamentu Polityki Zdrowotnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego
 • prowadzący ćwiczenia w Dolnośląskiej Wyższej Szkole Służb Publicznych ASESOR

Ważniejsze osiągnięcia zawodowe:

 • reprezentacja w procesie zakończonym przed Sądem Najwyższym zwalniające odpowiedzialność Województwa Dolnośląskiego z obowiązku wypłaty odszkodowania na rzecz wierzycieli Samodzielnych Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej,
 • czynny udział w tworzeniu i realizacji reformy służby zdrowia na terenie województwa dolnośląskiego – między innymi opiniowanie uchwał Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, występowanie przed Sądami w tym przed Sądem Najwyższym w powyższych kwestiach,
 • czynny udział w uruchomienie po 21 latach budowy w roku 2005 Szpitala Specjalistycznego Ministerstwa Zdrowia w Polanicy Zdroju przy jednoczesnej likwidacji Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Plastycznej,
 • czynny udział w przekształceniach samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej w ramach tzw. ministerialnego projektu „B”

Specjalizacje:

 • Odszkodowania,
 • Prawo medyczne,
 • Prawo karne gospodarcze i medyczne,
 • Prawo rodzinne i rozwody.

 

Małgorzata Żyrek

Doktor nauk ekonomicznych, doradca podatkowy (nr wpisu 11 341).

Pracę doktorską o tematyce związanej z podatkowymi i księgowymi aspektami leasingu obroniła na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Zawód doradcy podatkowego wykonuje we własnej Kancelarii Doradztwa Podatkowego.

Wiedzę oraz doświadczenie w zakresie prawa podatkowego nabywała pracując przez wiele lat w Urzędach Skarbowych we Wrocławiu i Izbie Skarbowej we Wrocławiu. Ciekawym i rozwijającym doświadczeniem zawodowym był dla niej udział w pracach zespołu do spraw reformy systemu podatkowego w Ministerstwie Finansów.

Jest wykładowcom prawa podatkowego na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu, szkoleniowcem z zakresu prawa podatkowego między innymi w Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce Oddział we Wrocławiu a także autorką publikacji podatkowych.

 

    Leszek Lewandowicz

Członek Zarządu Oddziału Wielkopolskiego SKwP.

Doradca podatkowy związany ze Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce (wykładowca w zakresie prawa podatkowego, Sekretarz Zarządu Oddziału Wielkopolskiego w Poznaniu SKwP).

 

Tomasz Talar

Wiceprezes opolskiego oddziału Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, członek Komisji Biur Rachunkowych przy Zarządzie Głównym  Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Adiunkt w Wyższej Szkole Gospodarki Euroregionalnej im. Alcide de Gasperi w Józefowie. Właściciel biura rachunkowego.

 

  Paweł Jędrzejak

Certyfikowany Trener Biznesu, ukończony program trenerski IBD Business School, ekspert z zakresu publikacji elektronicznych, od 9 lat związany z branżą wydawniczą działającą na rynku finansowo- kadrowym

 

  Iwona Wójcik

Obecnie pracuje na stanowisku:

 • Dyrektor Biura – Pracodawcy Zdrowia,
 • Pełnomocnik Zarządu – Dolnośląski Związek Lekarzy Rodzinnych Pracodawców,
 • Prezes – Fundacja na Rzecz Medycyny Rodzinnej

Ekspert ds. funduszy europejskich w obszarze zdrowia Federacji Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia Porozumienie Zielonogórskie. Wieloletnie doświadczenie zawodowe związane z pozyskiwaniem funduszy europejskich. Koordynator wielu projektów w obszarze zdrowia.

 Teresa Cebrowska

Doktor nauk ekonomicznych, biegły rewident, wiceprezes Zarządu Głównego Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, członek Komitetu Standardów Rachunkowości oraz wiceprzewodnicząca Komisji Egzaminacyjnej dla kandydatów na biegłych rewidentów powołanej przez Ministra Finansów.

Współpracownik Instytutu Rachunkowości Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, wykładowca na studiach podyplomowych z rachunkowości i kontroli finansowej oraz zarządzania.

Specjalizuje się w problematyce rachunkowości finansowej, sprawozdawczości i analizie finansowej oraz auditingu.

Autorka i współautorka wielu publikacji naukowych i komentarzy, wykłada na szkoleniach obligatoryjnych dla biegłych rewidentów organizowanych przez SKwP i PIBR.

 

  Władysław Fałowski

Autor licznych publikacji naukowych, ekspertyz i opinii dotyczących kwestii finansowo-księgowych. Łączy doświadczenie wykładowcy Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu i wieloletniego prezesa spółki audytorskiej.

Przez cztery kadencje był członkiem Krajowej Rady Biegłych Rewidentów, obecnie przewodniczy Krajowej Komisji Nadzoru. Jest również aktywnym działaczem i wykładowcą Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.

Zaangażowany w działalność szkoleniową w ramach obligatoryjnego doskonalenia zawodowego, jest także autorem i współautorem materiałów dydaktycznych oraz egzaminatorem Komisji Egzaminacyjnej PIBR, autorem i recenzentem zadań testowych z rachunkowości finansowej, a także tematów na egzamin dyplomowy.

 

  Sławomir Hryniewicz – przedsiębiorca

Właściciel firmy EKO-MIX Company oraz Współwłaściciel Browaru Caminus.
Absolwent dawnej Akademii Ekonomicznej.
Współzałożyciel i Prezes Stowarzyszenia Przedsiębiorców Kąteckich
Członek wielu gremiów jak : Dolnośląska Rada Przedsiębiorczości i Nauki,  Powiatowa Rady Rynku Pracy, Kapituła Dolnośląskiego Certyfikatu Gospodarczego.

 

  Joanna Kraj-Plenkiewicz

Prawnik, doradca podatkowy. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii.

Od 1991 r. prowadzi działalność gospodarczą Biuro Rachunkowe, Kancelaria Podatkowa.
Od 2004 r. założycielka i Prezes Zarządu Centrum Obsługi Działalności Gospodarczej Sp. z o.o. Spółki Doradztwa Podatkowego, kompleksowo świadczącej usługi w zakresie prawidłowego ustalania zobowiązań podatkowych, obsługi rachunkowo-finansowej firm, doradztwa podatkowego, prawnego, ekonomicznego, reprezentacji przedsiębiorców w sporach w sprawach podatkowych, przed organami podatkowymi i sądami administracyjnymi, a także z zakresu wsparcia przedsiębiorców w doborze właściwych rozwiązań podatkowych.

CODG jest członkiem Business Centre Club, do której została zaproszona jako firma rzetelna i wiarygodna, przestrzegająca zasad etyki kupieckiej a także akceptująca zasady kodeksu honorowego.

CODG Sp. z o.o. Spółka Doradztwa Podatkowego trzykrotnie (w roku 2015,2017,2018) otrzymała tytuł Firmy Dobrze Widzianej, stanowiący wyraz uznania i podziękowania firmie, jej kierownictwu i pracownikom, za zaangażowanie społeczne oraz realizowanie idei odpowiedzialności społecznej biznesu. Organizatorem konkursu jest Business Centre Club, pod patronatem honorowym Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Za wykonywane usługi CODG sp. z o.o. spółka doradztwa podatkowego została nagrodzona w 2015r – Medalem Europejskim, za doradztwo podatkowe i kompleksowe usługi księgowe.

W 2017r. – Medalem europejskim za doradztwo podatkowe w procesie przekształcenia firm, w tym doradztwo podatkowe i prawne oraz koordynacja działań w procesach zmiany form prawnych, łączenia i podziału firm prowadzonych w formie jednoosobowej, spółek osobowych lub osób prawnych oraz kompletna obsługa dokumentacji przekształceniowej.

W 2018r – Medalem Europejskim za edukację lokalnych przedsiębiorców.

Gala wręczenia wyróżnienia odbyła się w Salach Redutowych Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie. Medal europejski to wyróżnienie dla wyrobów i usług, które swoim standardem nie odbiegają od poziomu europejskiego, przyznawane przez Business Center Club i Komitet Ekonomiczno-Społeczny z Brukseli.

Z inicjatywy i pomysłu Joanny Kraj-Plenkiewicz powstało Stowarzyszenie Centrum Inicjatyw Kłodzkich oraz Klub Biznesu Ziemi Kłodzkiej, działający na zasadach samofinansowania, którego głównym celem jest zintegrowanie środowiska przedsiębiorców oraz wymiana kontaktów środowisk biznesowych i okołobiznesowych. W ramach klubu realizowany jest projekt „Giełda Kontaktów”, podczas którego odbywają się cykliczne spotkania przedsiębiorców umożliwiające promocję firm i jej produktów. Nawiązane kontakty mają bezpośredni wpływ na rozwój firm, pozyskanie nowych odbiorców, dostawców lub zmniejszenie kosztów w prowadzonej działalności. Projekt został nominowany i wyróżniony w Plebiscycie Gospodarczym Sudeckie Kryształy 2016 i 2017, a także wyróżniony w Konkursie Kłodzka Róża 2016 organizowanym przez Starostwo Kłodzkie.