Anita  Białek

Dziennikarka telewizyjna i radiowa. Menedżer, z doświadczeniem biznesowym m.in.w branży medialnej, energetycznej, gazowej oraz bankowości. Zajmowała stanowiska kierownicze, dyrektor generalny i redaktor naczelny TVP Wrocław, dyrektor biura komunikacji i marketingu w spółce energetycznej, posiada doświadczenie na samodzielnych stanowiskach doradców do spraw komunikacji i PR. Zasiadała w Radzie Nadzorczej spółki energetycznej, brała udział w wielu projektach rozwojowych  i restrukturyzacyjnych m.in. w zakresie restrukturyzacji pionowej jak i poziomej dużej spółki energetycznej (EnergiaPro, Tauron),brała udział we  wdrożeniach strategii biznesowych oraz PR-owych,wielokrotnie pełniła funkcję rzecznika prasowego.

 

  Marzena Konstantynowicz

Prezes Zarządu Surf4Tax Sp. z o.o.

Doświadczony menager z ponad 17-letnim doświadczeniem zawodowym w bankowości. W latach 2007 – 2018 związana z Alior Bankiem, w ostatnich latach w roli dyrektora w strukturach sieci sprzedaży. Wcześniej w Banku BPH i Banku Pekao SA.

Od roku w ciągłej podróży z zespołem Surf4Tax – na spotkaniach w biurach rachunkowych na terenie całej Polski, których do dziś odwiedziła już ponad 500.

Swoje doświadczenie i wiedzę nt. potrzeb klienta biznesowego w obszarze usług finansowych oraz liczne relacje i przyjaźnie w środowisku polskich księgowych, a przede wszystkim bezcenną wiedzę nt. pracy i potrzeb księgowych, wykorzystuje współtworząc firmę Surf4Tax, która w nowoczesny sposób pomaga biurom rachunkowym rozwijać się i zwiększać przychody.

 

Łukasz Kwiecień

Wiceprezes Zarządu PKO TFI, odpowiedzialny za Pion Sprzedaży. Od końca 2017 do połowy 2018 – Prezes Zarządu KBC TFI a później GAMMA TFI, połączonego z PKO TFI w 2018 r. W latach 2016-2017 – Dyrektor Departamentu Sprzedaży BPS TFI, odpowiedzialny za produkty, marketing i sprzedaż oraz rozbudowę pierwszego spółdzielczego Międzyzakładowego Pracowniczego Programu Emerytalnego.

Wcześniej, w latach 2012 – 2016 Wiceprezes Zarządu TFI PZU SA (czasowo także – PZU Asset Management), gdzie odpowiedzialny był za produkty, sprzedaż, ale także za marketing i promocję oraz współpracę TFI w ramach Grupy PZU w tych obszarach. Jednocześnie – Dyrektor Sprzedaży Inwestycji w PZU SA i PZU Życie SA. Odpowiadał m.in. za rozwój programów emerytalno-oszczędnościowych (PPE) i dystrybucji Third Party. W latach 2005-2011 był Dyrektorem Komunikacji Inwestycyjnej w Pioneer Pekao Investment Management S.A. Od 2002 r. do 2005 r. – m.in. Doradca Prezesa Narodowego Banku Polskiego i Główny Specjalista w Departamencie Komunikacji Społecznej NBP.

Jeszcze wcześniej związany był z mediami – m.in. jako redaktor naczelny Gazety Giełdy „PARKIET” (i członek zarządu Parkiet Media SA) oraz „Gazety Bankowej”. Był również szefem działu bankowego w dzienniku „Prawo i Gospodarka”, dziennikarzem i komentatorem giełdowym w krakowskiej redakcji „Dziennika Polskiego”.

Przez wiele lat – analityk i komentator giełdowy serwisów internetowych. Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 

  Agnieszka Czerkawska

Agnieszka Czerkawska Happiness coach, praktyk psychologii pozytywnej, Wellbeing ekspert, założycielka i Prezes Wellbeing Institute, trener biznesu, lider, przedsiębiorca. Pasjonatka i propagatorka idei wellbeingu, założycielka Wellbeing Institute współtwórca narzędzia do badania poziomu dobrostanu pracowników oraz zarządzania ryzykiem kadrowym Wellbeing Index Control.

Kierownik merytoryczny i wykładowca pierwszych w Polsce Studiów podyplomowych Wellbeing w organizacji, realizowanych wraz z Wyższą Szkołą Bankową we Wrocławiu.

Pomysłodawca, współorganizator i koordynator ogólnopolskich konferencji WELLBEING W ORGANIZACJI oraz WELLBEING W PRAKTYCE, poświęconych dobrostanowi psychofizycznemu pracowników.

Autorka artykułów o tematyce wellbeingu, szczęścia, pozytywności oraz zastosowania psychologii pozytywnej   w praktyce. Wraz z zespołem wspiera firmy i instytucje w zakresie zwiększania wellbeingu pracowników.

Absolwentka studiów w zakresie psychologii pozytywnej – program rekomendowany przez ojca psychologii pozytywnej Prof. Martina Seligmana z University of Pennsylvania, Studiów Zawodowych Coachingu oraz Innowacyjnego Zarządzania w MŚP.

Od 2008 roku związana z biznesem. Jako Prezes zarządu firmy consultingowej EuroCertus – Fundusze unijne, Consulting, Szkolenia, pomaga i wspiera firmy oraz ich właścicieli w rozwoju biznesu i rozwoju osobistym.

Doradzała ponad 500 firmom i instytucjom, zrealizowała skutecznie ze swoimi klientami kilkaset projektów rozwojowych i inwestycyjnych. Prowadzi również firmy Czerkawscy Consulting Szkolenia sp. z o. o. oraz Happiness Agnieszka Czerkawska.

Twierdzi, że „wellbeing jest niezbędnym elementem nowoczesnej organizacji” oraz że „szczęścia można się nauczyć”.

 

  Jakub Boberski

Doradca podatkowy (nr wpisu 10377) od 2005 r.
Współzałożyciel TaxAGroup. Partner, Członek Zarządu.

Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując w Pierwszym Urzędzie Skarbowym we Wrocławiu, następnie pracując w firmach doradczych Roedl & Partner oraz Deloitte.

Autor i współautor licznych publikacji (artykułów, pozycji książkowych) o tematyce podatkowej. Prowadzi szkolenia dla wielu renomowanych firm szkoleniowych.

Wykładowca na studiach podyplomowych na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.
Współpracownik Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.

Specjalizuje się w zagadnieniach podatków dochodowych oraz działań restrukturyzacyjnych dla spółek i firm.

 

Anna Lis 

Prezes Zarządu

CMM Consulting Marketing Management Spółka z o.o. 
al. Aleksandra Brücknera 25–43
51-411 Wrocław

 

 • Ponad 15 lat doświadczenia jako przedsiębiorca, menedżer i kadrowiec
 • Od 1999 związana z CMM – Consulting Marketing Management sp. z o.o. w Dziale Kadrowym, od 2005 jako Kierownik Działu Kadr, Księgowy.
 • Od 2008 większościowy udziałowiec CMM – Consulting Marketing Management Sp. z o.o., (usługi księgowe i kadrowo–płacowe, doradztwo finansowe, doradztwo personalne)
 • W ramach swoich obowiązków związana z:
  • grupą kapitałową Womak (wynajem obiektów wielkopowierzchniowych) od 2008, ,  Lejdis Sp. z o.o. (handel-sklepy odzieżowe)
  • funduszem giełdowym i Spółkami powiązanymi  MCI TFI od 2007 r,
  • Grupa KGHM TFI i PGU od 2010,
  • i wieloma innymi klientami krajowymi i zagranicznymi.
 • W latach 2006–2007 współprowadziła szkolenia z zakresu form opodatkowania i księgowości, oraz zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej, w ramach projektów organizowanych przez Akademię Ekonomiczną we Wrocławiu oraz Wrocławskie Centrum Transferu Technologii przy Politechnice Wrocławskiej
 • Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego,
  Wydziału Nauk Historycznych i Pedagogicznych oraz Podyplomowych Studiów z Finansów i Rachunkowości, posiadająca uprawnienia do prowadzenia ksiąg rachunkowych
 • Odbyła liczne szkolenia z zarządzania, podatków, HR, Prawa Pracy i Ochrony Danych Osobowych, Cen Transferowych etc.
 • W CMM odpowiedzialna za Dział Kadr, pozyskiwanie nowych klientów, kontakty z klientami, PR.
 • Interesuje się „miękkimi” metodami zarządzania zasobami ludzkimi.

Od czerech lat, wielka pasjonatka golfa.

 

 

Prof. dr hab. inż. Zbigniew Luty

Prof. dr hab. inż. Zbigniew Luty swoją pracę zawodową rozpoczął w 1977 roku w Zakładzie Rachunku i Analizy Kosztów na Akademii Ekonomicznej im. Oskara Langego we Wrocławiu. Od 1995 roku Kieruje Katedrą Rachunkowości Finansowej i Kontroli obecnego Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a od 2016 roku pełni funkcję Dyrektora Instytutu Rachunkowości. Jest autorem i współautorem licznych publikacji książkowych oraz artykułów naukowych. Wypromował wielu młodych naukowców pozostając opiekunem wielu prac magisterskich i doktorskich, a także recenzował wiele prac naukowych. Jako kierownik Katedry od 2000 roku organizuje coroczną konferencję naukową „NORA” – Normy Rachunkowości, w ramach której spotykają się specjaliści rachunkowości dyskutując na wąskie tematycznie związane z rachunkowością aktualne zagadnienia, nie tylko z Polski ale również z zagranicy.

Od 2003 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu Oddziału Dolnośląskiego SKwP we Wrocławiu oraz Przewodniczącego Rady Naukowej Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, a także pozostaje członkiem Rady Programowej czasopisma „Rachunkowość”.

Za swoje zasługi w pracy społecznej został odznaczony odznakami Złotą oraz Złotą z diamentem „Zasłużony w Rozwoju Stowarzyszenia Księgowych w Polsce”, a także Srebrnym Krzyżem Zasługi.

 

  Małgorzata  Latuszek

Prezes Zarządu i współzałożyciel Columb Technologies S.A., operatora Taxxo – największej platformy online wspierającej biura rachunkowe w Polsce oraz sieci niezależnych biur rachunkowych

 • Pierwszą firmę prowadziła w wieku 16 lat. Od tego czasu zdobywała liczbę doświadczenia w obszarze IT – prowadziła ponad 100 projektów informatycznych, dla średnich i dużych przedsiębiorstw oraz dla międzynarodowych korporacji
 • Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, certyfikowany menedżer projektów IPMA
 • Ukończyła liczne szkolenia krajowe i międzynarodowe, m.in. Leadership Academy w Nagano w Japonii, Trainer Prime Course w Las Vegas w USA
 • Aktywnie działa w organizacjach pozarządowych, w tym zarządzała lokalnym oddziałem międzynarodowej organizacji młodych przedsiębiorców Junior Chamber International

Prowadzony przez nią projekt Taxxo wprowadza nową jakość na rynku usług księgowych

 • Zapewnia firmom korzystającym z usług biura rachunkowego pełną kontrolę finansów online dzięki platformie zintegrowanej z dowolnym systemem księgowym biura
 • Pomaga zwiększać rentowność biur rachunkowych poprzez automatyzację pracy, unowocześnianie procesów księgowych i usprawnienie komunikacji z klientami
 • Wspiera małe i średnie biura rachunkowe w konkurowaniu w trudnych warunkach – wobec dużych sieci bankowych, wielu alternatywnych rozwiązań i usług, obniżających się stawek za usługi księgowe

Za swoją innowacyjność projekt Taxxo został nagrodzony w międzynarodowym konkursie Eurecan European Venture Contest, zdobył także liczne polskie nagrody i wyróżnienia

 

Szymon Niestryjewski

właściciel SN Accounts Ltd

Szymon Niestryjewski to twórca jednej z największych firm księgowej w Wielkiej Brytanii obsługującej polskich przedsiębiorców. Jego firma SN Accounts obsługuje ponad 4000 podmiotów w zakresie księgowości na terenie Wielkiej Brytanii, w szczególności spółki LTD oraz przedsiębiorstwa e-commerce z całej Europy handlujące na terenie UK. Szymon to przedsiębiorca z pasją do marketingu, głową pełną pomysłów i rozwiązań dla biznesu. Networker, współtwórca Multicultural Business Club oraz Midland Polish Business Club. Tworzy systemy biznesowe, dzięki którym przedsiębiorcy mogą doprowadzić procesy zapewniające ciągłość działania przedsiębiorstwa do perfekcji.

Współpracownicy mówią, że jest najlepszym marketingowcem wśród księgowych i najlepszym księgowym wśród marketingowców.

Karolina  Bisek

Karolina Bisek zajmuje się księgowością od 2007 roku i ma uprawnienia do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych. Własną kancelarię, zatrudniającą obecnie 11 osób, otworzyła w 2013 roku.

Jest absolwentką studiów prawniczych na Uniwersytecie Wrocławskim oraz absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, na którym ukończyła studia z zakresu Rachunkowości i Podatków, a także Marketingu i Zarządzania. W 2017 roku ukończyła aplikację radcowską. Obecnie jest w trakcie zdobywania kwalifikacji na doradcę podatkowego oraz uprawnień biegłego rewidenta.

W 2016 roku Karolina Bisek ukończyła podyplomowe studia na Uczelni Łazarskiego w Warszawie na kierunku „Prawo upadłościowe i restrukturyzacyjne”. W grudniu 2016 roku zdała egzamin na doradcę restrukturyzacyjnego. – ma licencję doradcy restrukturyzacyjnego nr 1098.

 

  Artur Nowicki

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego Wydziału Prawa i Administracji. Członek Izby Adwokackiej we Wrocławiu. Posiada tytuł adwokata i radcy prawnego. Praktykę prawniczą prowadzi od 1998 r. Specjalista z zakresu prawa medycznego uczestnik wielu konferencji obejmujących swoim zakresem praktyczne aspekty działalności leczniczej, błędu w sztuce medycznej  oraz szkoleń organizowanych m.in. przez The Royal Society of Medicine–Brytyjskie Królewskie Stowarzyszenie promujące wymianę informacji i poglądów na temat nauki, praktyki i organizacji medycyny. Dodatkowo specjalizuje się w dziedzinach z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa ubezpieczeniowego. Klientom indywidualnym doradza w zakresie odszkodowań, prawa rodzinnego i karno-gospodarczego.

Wykształcenie:

 • 1993 – ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego,
 • 1996 – ukończył aplikację radcowską, przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Wałbrzychu z tytułem radcy prawnego,
 • 1997 – wpisany na listę Okręgowej Izby Radców Prawnych w Wałbrzychu,
 • 2001 – wpisany na listę Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu,
 • 2003 – wpisany na listę Okręgowej Rady Adwokackiej – Wrocławskiej Izby Adwokackiej z tytułem adwokata.

Praca zawodowa:

 • od 1.01.1998 r. – indywidualna praktyka ( działalność gospodarcza ) w formie kancelarii radcy prawnego,
 • od 2003 r.  –  indywidualna praktyka ( działalność gospodarcza) w formie kancelarii adwokackiej,

W ramach działalności zawodowej:

 • reprezentacja w procesach z zakresu prawa gospodarczego,
 • reprezentacja w procesach z zakresu prawa rodzinnego w tym rozwodach,
 • obrona w sprawach karnych ze szczególną specjalizacją na prawo karno – medyczne i karno – gospodarcze,
 • obsługa prawna Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Departamentu Polityki Zdrowotnej,
 • obsługa prawna Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Szpitala Chirurgii Plastycznej w Polanicy Zdroju,
 • obsługa prawna Specjalistycznego Centrum Medycznego Ministerstwa Zdrowia w Polanicy Zdroju,
 • obsługa prawna Pogotowia Ratunkowego w Wałbrzychu,
 • obsługa prawna podmiotów związanych z przekształceniami w prywatne jednostki służby zdrowia,
 • obsługa prawna Gmin w zakresie restrukturyzacji opieki zdrowotnej,
 • obsługa prawna Agencji Nieruchomości Rolnych Skarbu Państwa Oddział Terenowy we Wrocławiu,
 • obsługa prawna Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości S.A. z/s w Kamiennej Górze,
 • obsługa prawna biznesu oraz grup kapitałowych nadto obsługa osób fizycznych,

Dodatkowo:

 • wykładowca w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Wałbrzychu,
 • wykładowca Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Oddział Dolnośląski we Wrocławiu,
 • wykładowca Departamentu Polityki Zdrowotnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego
 • prowadzący ćwiczenia w Dolnośląskiej Wyższej Szkole Służb Publicznych ASESOR

Ważniejsze osiągnięcia zawodowe:

 • reprezentacja w procesie zakończonym przed Sądem Najwyższym zwalniające odpowiedzialność Województwa Dolnośląskiego z obowiązku wypłaty odszkodowania na rzecz wierzycieli Samodzielnych Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej,
 • czynny udział w tworzeniu i realizacji reformy służby zdrowia na terenie województwa dolnośląskiego – między innymi opiniowanie uchwał Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, występowanie przed Sądami w tym przed Sądem Najwyższym w powyższych kwestiach,
 • czynny udział w uruchomienie po 21 latach budowy w roku 2005 Szpitala Specjalistycznego Ministerstwa Zdrowia w Polanicy Zdroju przy jednoczesnej likwidacji Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Plastycznej,
 • czynny udział w przekształceniach samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej w ramach tzw. ministerialnego projektu „B”

Specjalizacje:

 • Odszkodowania,
 • Prawo medyczne,
 • Prawo karne gospodarcze i medyczne,
 • Prawo rodzinne i rozwody.

 

Małgorzata Żyrek

Doktor nauk ekonomicznych, doradca podatkowy (nr wpisu 11 341).

Pracę doktorską o tematyce związanej z podatkowymi i księgowymi aspektami leasingu obroniła na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Zawód doradcy podatkowego wykonuje we własnej Kancelarii Doradztwa Podatkowego.

Wiedzę oraz doświadczenie w zakresie prawa podatkowego nabywała pracując przez wiele lat w Urzędach Skarbowych we Wrocławiu i Izbie Skarbowej we Wrocławiu. Ciekawym i rozwijającym doświadczeniem zawodowym był dla niej udział w pracach zespołu do spraw reformy systemu podatkowego w Ministerstwie Finansów.

Jest wykładowcom prawa podatkowego na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu, szkoleniowcem z zakresu prawa podatkowego między innymi w Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce Oddział we Wrocławiu a także autorką publikacji podatkowych.

 Teresa Cebrowska

Doktor nauk ekonomicznych, biegły rewident, wiceprezes Zarządu Głównego Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, członek Komitetu Standardów Rachunkowości oraz wiceprzewodnicząca Komisji Egzaminacyjnej dla kandydatów na biegłych rewidentów powołanej przez Ministra Finansów.

Współpracownik Instytutu Rachunkowości Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, wykładowca na studiach podyplomowych z rachunkowości i kontroli finansowej oraz zarządzania.

Specjalizuje się w problematyce rachunkowości finansowej, sprawozdawczości i analizie finansowej oraz auditingu.

Autorka i współautorka wielu publikacji naukowych i komentarzy, wykłada na szkoleniach obligatoryjnych dla biegłych rewidentów organizowanych przez SKwP i PIBR.

 

  Władysław Fałowski

Autor licznych publikacji naukowych, ekspertyz i opinii dotyczących kwestii finansowo-księgowych. Łączy doświadczenie wykładowcy Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu i wieloletniego prezesa spółki audytorskiej.

Przez cztery kadencje był członkiem Krajowej Rady Biegłych Rewidentów, obecnie przewodniczy Krajowej Komisji Nadzoru. Jest również aktywnym działaczem i wykładowcą Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.

Zaangażowany w działalność szkoleniową w ramach obligatoryjnego doskonalenia zawodowego, jest także autorem i współautorem materiałów dydaktycznych oraz egzaminatorem Komisji Egzaminacyjnej PIBR, autorem i recenzentem zadań testowych z rachunkowości finansowej, a także tematów na egzamin dyplomowy.

 

Dorota  Kania

Pracę w księgowości rozpoczęła w 1996 roku.

Od 2007 jest właścicielem Biura Rachunkowego  w Bielsku-Białej.  Jest członkiem Stowarzyszenia Księgowych w Polsce oddział w Bielsku-Białej.

Od 2018 roku należy grupy BNI PARTNERS należącej do międzynarodowej grupy biznesowej.

W swojej pracy stara się przekonać przedsiębiorców, że księgowość to nie zło konieczne i kotwica dla firmy lecz ważny partner w biznesie, który w oparciu o właściwe narzędzia, dostarcza cennych informacji przy podejmowaniu kluczowych i strategicznych decyzji finansowych w przedsiębiorstwie.

 

 

  Sławomir Hryniewicz – przedsiębiorca

Właściciel firmy EKO-MIX Company oraz Współwłaściciel Browaru Caminus.
Absolwent dawnej Akademii Ekonomicznej.
Współzałożyciel i Prezes Stowarzyszenia Przedsiębiorców Kąteckich
Członek wielu gremiów jak : Dolnośląska Rada Przedsiębiorczości i Nauki,  Powiatowa Rady Rynku Pracy, Kapituła Dolnośląskiego Certyfikatu Gospodarczego.

 

  Joanna Kraj-Plenkiewicz

Prawnik, doradca podatkowy. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii.

Od 1991 r. prowadzi działalność gospodarczą Biuro Rachunkowe, Kancelaria Podatkowa.
Od 2004 r. założycielka i Prezes Zarządu Centrum Obsługi Działalności Gospodarczej Sp. z o.o. Spółki Doradztwa Podatkowego, kompleksowo świadczącej usługi w zakresie prawidłowego ustalania zobowiązań podatkowych, obsługi rachunkowo-finansowej firm, doradztwa podatkowego, prawnego, ekonomicznego, reprezentacji przedsiębiorców w sporach w sprawach podatkowych, przed organami podatkowymi i sądami administracyjnymi, a także z zakresu wsparcia przedsiębiorców w doborze właściwych rozwiązań podatkowych.

CODG jest członkiem Business Centre Club, do której została zaproszona jako firma rzetelna i wiarygodna, przestrzegająca zasad etyki kupieckiej a także akceptująca zasady kodeksu honorowego.

CODG Sp. z o.o. Spółka Doradztwa Podatkowego trzykrotnie (w roku 2015,2017,2018) otrzymała tytuł Firmy Dobrze Widzianej, stanowiący wyraz uznania i podziękowania firmie, jej kierownictwu i pracownikom, za zaangażowanie społeczne oraz realizowanie idei odpowiedzialności społecznej biznesu. Organizatorem konkursu jest Business Centre Club, pod patronatem honorowym Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Za wykonywane usługi CODG sp. z o.o. spółka doradztwa podatkowego została nagrodzona w 2015r – Medalem Europejskim, za doradztwo podatkowe i kompleksowe usługi księgowe.

W 2017r. – Medalem europejskim za doradztwo podatkowe w procesie przekształcenia firm, w tym doradztwo podatkowe i prawne oraz koordynacja działań w procesach zmiany form prawnych, łączenia i podziału firm prowadzonych w formie jednoosobowej, spółek osobowych lub osób prawnych oraz kompletna obsługa dokumentacji przekształceniowej.

W 2018r – Medalem Europejskim za edukację lokalnych przedsiębiorców.

Gala wręczenia wyróżnienia odbyła się w Salach Redutowych Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie. Medal europejski to wyróżnienie dla wyrobów i usług, które swoim standardem nie odbiegają od poziomu europejskiego, przyznawane przez Business Center Club i Komitet Ekonomiczno-Społeczny z Brukseli.

Z inicjatywy i pomysłu Joanny Kraj-Plenkiewicz powstało Stowarzyszenie Centrum Inicjatyw Kłodzkich oraz Klub Biznesu Ziemi Kłodzkiej, działający na zasadach samofinansowania, którego głównym celem jest zintegrowanie środowiska przedsiębiorców oraz wymiana kontaktów środowisk biznesowych i okołobiznesowych. W ramach klubu realizowany jest projekt „Giełda Kontaktów”, podczas którego odbywają się cykliczne spotkania przedsiębiorców umożliwiające promocję firm i jej produktów. Nawiązane kontakty mają bezpośredni wpływ na rozwój firm, pozyskanie nowych odbiorców, dostawców lub zmniejszenie kosztów w prowadzonej działalności. Projekt został nominowany i wyróżniony w Plebiscycie Gospodarczym Sudeckie Kryształy 2016 i 2017, a także wyróżniony w Konkursie Kłodzka Róża 2016 organizowanym przez Starostwo Kłodzkie.

 

 

Anna Lis

Prezes Zarządu

CMM Consulting Marketing Management Spółka z o.o. 
al. Aleksandra Brücknera 25–43
51-411 Wrocław

 

 • Ponad 15 lat doświadczenia jako przedsiębiorca, menedżer i kadrowiec
 • Od 1999 związana z CMM – Consulting Marketing Management sp. z o.o. w Dziale Kadrowym, od 2005 jako Kierownik Działu Kadr, Księgowy.
 • Od 2008 większościowy udziałowiec CMM – Consulting Marketing Management Sp. z o.o., (usługi księgowe i kadrowo–płacowe, doradztwo finansowe, doradztwo personalne)
 • W ramach swoich obowiązków związana z:
  • grupą kapitałową Womak (wynajem obiektów wielkopowierzchniowych) od 2008, ,  Lejdis Sp. z o.o. (handel-sklepy odzieżowe)
  • funduszem giełdowym i Spółkami powiązanymi  MCI TFI od 2007 r,
  • Grupa KGHM TFI i PGU od 2010,
  • i wieloma innymi klientami krajowymi i zagranicznymi.
 • W latach 2006–2007 współprowadziła szkolenia z zakresu form opodatkowania i księgowości, oraz zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej, w ramach projektów organizowanych przez Akademię Ekonomiczną we Wrocławiu oraz Wrocławskie Centrum Transferu Technologii przy Politechnice Wrocławskiej
 • Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego,
  Wydziału Nauk Historycznych i Pedagogicznych oraz Podyplomowych Studiów z Finansów i Rachunkowości, posiadająca uprawnienia do prowadzenia ksiąg rachunkowych
 • Odbyła liczne szkolenia z zarządzania, podatków, HR, Prawa Pracy i Ochrony Danych Osobowych, Cen Transferowych etc.
 • W CMM odpowiedzialna za Dział Kadr, pozyskiwanie nowych klientów, kontakty z klientami, PR.
 • Interesuje się „miękkimi” metodami zarządzania zasobami ludzkimi.

Od czerech lat, wielka pasjonatka golfa.